✓Kotimainen verkkokauppa
✓Yli 100€ verkkokauppatilaukset rahtivapaasti
✓Nopea toimitus
Koti
Tilaa yksityishenkilönä tai yrityksen tiedoilla ja pyydä hintatarjous
Uutuus

VALURAUTAPUTKILEIKKURINPÄÄ RIDGID PRESS SNAP

SKU: 34403R-RI
Rekisteröidy yritysasiakkaana saadaksesi sopimushinnat
VALURAUTAPUTKILEIKKURINPÄÄ RIDGID PRESS SNAP Katkaise valurautaputket sekunneissa ilman vaivaa. Unohda raskaat vipuvarret ja putken esinaarmutus – kytke Press Snap puristuskoneeseesi, kierrä ketju putken ympärille ja purista. Soveltuu 1½" – 4" (DN40–DN100) valurautaputkille. Katkaisu hoituu siististi ja vaivattomasti myös ahtaissa tiloissa.
831.97 €
Tilaustuote - Ei varastossa

VALURAUTAPUTKILEIKKURINPÄÄ RIDGID PRESS SNAP

RIDGID Press Snap -valurautaputkileikkuri – Uusi standardi valurautaputkien nopeaan ja vaivattomaan katkaisuun. RIDGID Press Snap on vallankumouksellinen lisävaruste LVI-ammattilaisille, LVI-asentajille ja saneerauskohteisiin. Se yhdistetään suoraan RIDGID-puristuskoneeseen, jolloin valurautaputkien katkaisu muuttuu nopeaksi, turvalliseksi ja ergonomiseksi. Valurautaputkileikkurit vaativat usein pitkiä käsivipuja, suurta fyysistä voimaa ja runsaasti työskentelytilaa. RIDGID Press Snap ratkaisee tämän ongelman kokonaan ja yhteensopiva kaikkiin standard puristuskoneisiin: hydraulisen/akkukäyttöisen puristustyökalun voimalla ketju puree putkeen nopeasti ja tasaisesti ilman erillistä putken pisteytystä tai naarmutusta.

• Tärkeimmät edut ja ominaisuudet

- Katkaisu sekunneissa: Tee siisti leikkaus nopeasti ilman turhaa lihasvoimaa tai kipinöitä.

- Ei tarvetta pitkille vipuvarsille: Mahtuu työskentelemään myös ahtaissa nousukuiluissa, kaannoissa ja kellaritiloissa.

- Helppo käyttömekanismi: Kytke Press Snap puristustyökaluun, kiedo ketju putken ympärille ja käynnistä puristus.

- Laaja yhteensopivuus: Yhteensopiva useimpien RIDGID Standard -sarjan puristustyökalujen kanssa (mm. RP 350, RP 340, RP 330, CT-400). 

- Kestävä rakenne: Suunniteltu vaativaan ammattikäyttöön ja pitkään käyttöikään työmailla.

• Tekniset tiedot

- Kapasiteetti / Putkikoot 1 ½" – 4" (DN40 – DN100)

- Yhteensopivat materiaalit Valurautaputket (No-Hub & Service Weight -valurauta)

- Yhteensopivat puristustyökalut RIDGID Standard -puristuskoneet (mm. RP 350, RP 340, RP 330-B, RP 330-C, 320-E, CT-400)

- Paino n. 5,4 kg

- Katkaisuaika Muutama sekunti

Toimitussisältö Press Snap -leikkuripää, ketju, kova kuljetuslaukku ja käyttöohje

Uusi tuotearvostelu

Ole ensimmäinen arvostelun kirjoittaja!

Asiakkaiden kysymykset
Ei vielä kysymyksiä.
VALURAUTAPUTKILEIKKURINPÄÄ RIDGID PRESS SNAP